piatok 28. januára 2022

Cuketové placky recept

Od malička zbožňujem zemiakové placky. Dokázal som sa ich vždy najesť do prasknutia. Existenciu cuketových placiek som naopak celé detstvo vôbec neregistroval. Nakoniec som sa ich rozhodol pripraviť z jednoduchého dôvodu prvý krát v roku 2021. V lete máme v záhrade celé leto viac cukety, ako dokážeme spotrebovať. A na cuketové placky môžeme použiť mladú a aj staršiu prerastenú cuketu. Ako plackový fanatik dávam tomuto receptu 10 z 10 a verím, že aj vám podľa tohto receptu zachutia.Potrebujeme:

  • 700 g cukety
  • 3 vajcia
  • 15 g soli
  • 120 g polohrubej múky
  • soľ, čierne korenie podľa chuti
  • sušený majorán
  • cesnak (nemusí byť)

Postup:

Cuketu netreba šúpať. Ak máme staršiu cuketu, ktorá je už prerastená, rozkrojíme ju a vydlabeme semiačka. Nastrúhame ju na hrubom strúhadle, pridáme 15g soli a necháme 15 minút macerovať (odstáť). 

Následne precedíme cuketu dôkladne cez jemné sitko. Najlepšie sa mi však osvedčilo dať cuketu do utierky a poriadne z nej vodu vyžmýkať. Takúto suchšiu nastrúhanú cuketu môžeme dať do novej misy, primiešať k nej 3 vajcia, čierne korenie, štipku soli a sušený majorán. Majorán dôkladne pomrvíme medzi prstami, aby sa rozvoňal. Kto má rád, môže pridať aj pretlačený strúčik cesnaku. Premiešame. Pridáme múku a premiešame ešte poslednýkrát a cesto máme hotové. 

Placky vyprážame v oleji (cca 10 g) v rozohriatej panvici. Najlepšie sa mi osvedčila liatinová panvica a slnečnicový olej. Placku otočíme, keď je krásne dohneda sfarbená. Ak chceme aby placky boli ľahšie na trávenie, okamžite po vybraní z panvice ich položíme na papierovú kuchynskú utierku, ktorá nasaje prebytočný tuk. Placky sú skvelé teplé, ale aj studené.

Na záver, určite si pozrite video, ktoré sme pre vás natočili. Ako vždy, ak sa vám video páčilo, prosím dajte nám like a/alebo Subscribe na Youtube. Veľmi nám to pomôže!
Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára